AKTUALNOŚCI

    • Udział uczniów w Turnieju Piłki Nożnej „Gram fair – wybieram zdrowie”

      16 czerwca uczniowie klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci „Gram fair – wybieram zdrowie” o Puchar Wójta Gminy Miastkowo, który odbył się na boisku sportowym w Rydzewie. Podczas rozgrywek nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, wykazując się zaangażowaniem, umiejętnościami sportowymi oraz grą zgodną z zasadami fair play. Turniej był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu, rozwijania współpracy w zespole oraz promowania zdrowego stylu życia. Szczególne wyróżnienie otrzymał Jakub Domański, który zdobył nagrodę dla Najlepszego Zawodnika Turnieju. Gratulujemy wszystkim uczestnikom godnego reprezentowania szkoły oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

       

          • Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2026/2027 w Szkole Podstawowej w Miastkowie

          • Edukacją w oddziałach przedszkolnych objęte są dzieci w wieku 3 – 6 lat zamieszkałe na terenie gminy Miastkowo.

            Dzieci 6-letnie (urodzone w 2020 roku) mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

            Dzieci w wieku 3 – 5 lat (urodzone w 2023, 2022, 2021 roku) mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

            Rodzic/opiekun prawny, którego dziecko rozpocznie edukację w oddziale przedszkolnym od roku szkolnego 2026/2027, składa wniosek do dyrektora szkoły w terminach zgodnych z Zarządzeniem  NR 5.2026 WÓJTA GMINY MIASTKOWO z dnia 22 stycznia 2026 r. w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego w roku szkolnym 2026/2027.

            Dowozem objęte będą dzieci 5 i 6-letnie (urodzone w 2020 i 2021 roku), których czas pobytu nie będzie przekraczał 5 godzin. W przypadku pobytu tych dzieci powyżej 5 godzin, rodzic/opiekun prawny będzie zobowiązany do przyprowadzania i odbierania dziecka z oddziału przedszkolnego.

            W przypadku dzieci 3 i 4 - letnich rodzic/opiekun prawny zobowiązany jestdo przyprowadzania i odbierania dziecka z oddziału bez względu na czas pobytu dziecka w przedszkolu.

             

          • ♻️Szkolne Dni Ekologii 2026 za nami!♻️

          • W kwietniu w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Ekologii, podczas których uczniowie aktywnie włączyli się w działania na rzecz ochrony środowiska

            Zbieraliśmy: ♻️ makulaturę – 2110 kg ♻️ baterie – ok. 180 kg ♻️ elektrośmieci – aż 1000 kg

            Odbył się również konkurs plastyczny „Dbaj o planetę – drugiej nie mamy” oraz konkurs wiedzy ekologicznej, w których uczniowie wykazali się kreatywnością i dużą wiedzą.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie, nauczycielom za organizację, a rodzicom za pomoc w transporcie surowców.

            Dziękujemy również Urząd Gmina Miastkowo oraz Zakład Gospodarowania Odpadami Sp z o.o. w Łomży, a w szczególności panu Rafałowi Bąkowskiemu, Wójt Gminy Miastkowo, oraz Panu Bartoszowi Niebrzydowskiemu, Prezesowi ZGO w Łomży, za współpracę i wsparcie organizacyjne.

            Razem pokazaliśmy, że los naszej planety nie jest nam obojętny !

          • Zaproszenie na spotkanie dla Rodziców

          • Drodzy Rodzice,

            Jeśli wychowujecie dziecko z trudnościami w nauce, emocjonalnymi, społecznymi oraz jakąkolwiek niepełnosprawnością i na co dzień mierzycie się z wyzwaniami, potrzebujecie wsparcia, rozmowy i zrozumienia — zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie, podczas którego będzie można podzielić się doświadczeniami, porozmawiać oraz wspólnie poszukać dobrych rozwiązań.

            To będzie przestrzeń pełna życzliwości, wzajemnego wsparcia i otwartości.

            📅 Data: 22.05.2026 r. 🕔 Godzina: 17:00 📍 Miejsce: Miastusiowo, 1 piętro

            Podczas spotkania rodziców wesprą: 👩‍🏫 Pedagog Szkolny 🧠 Psycholog Szkolny

            Nie jesteście sami.

            Razem łatwiej zrozumieć, wesprzeć i odnaleźć siłę do działania.

            Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów: Gminy Miastkowo i Szkoły Podstawowej w Miastkowie 😁

          • 🤍❤️„Majowe święta – biało‑czerwona opowieść” ❤️🤍

          • 30 kwietnia 2026 roku uczniowie klas piątych w przygotowanej inscenizacji opowiedzieli o tym, co świętujemy w pierwszych dniach maja. Przypomnieli okoliczności ustanowienia Święta Pracy, Święta Flagi oraz uchwalenia Konstytucji 3 maja. Te daty w majowym kalendarzu przypominają nam, abyśmy pozostali wierni wartościom, które w ciężkich dla naszego narodu chwilach ocaliły nas i dawały nadzieję na odzyskanie utraconej wolności i niepodległości. Zgromadzeni w hali sportowej obejrzeli inscenizację, wysłuchali wierszy i piosenek. Podkreślały one znaczenie pracy, współpracy, jedności, wolności i patriotyzmu.

            Niech żyją majowe święta!

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • Z dumą informujemy, że nasi uczniowie odnieśli sukces w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Naszą szkołę oraz MDP Miastkowo reprezentowali: Karol Ziemczyk, Tomasz Świerszcz oraz Marcel Bąkowski.

            I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył Tomasz Świerszcz, natomiast II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych wywalczył Marcel Bąkowski. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

          • Śladami Bilba Bagginsa - uczniowie na spektaklu"Hobbit"

          • Nie ma złych decyzji, są tylko lepsze lub gorsze wybory.

            28 kwietnia 2026 roku uczniowie klas VI oraz klasa VIIa wspólnie z nauczycielami uczestniczyli w spektaklu teatralnym Hobbit, czyli tam i z powrotem zaprezentowanym przez  aktorów Katolickiego Teatru Edukacji wystawionym w Centrum Kultury w Łomży. Spektakl zaczął się od interakcji z widownią, czyli wyborem krasnoludów spośród uczniów/widzów. Wykonawcy wiernie odtworzyli przygody bohaterów powieści fantasy J. R. R.  Tolkiena. Ciekawa scenografia, naturalna i przekonująca gra aktorów budziła zaufanie i na długo pozostanie w pamięci. Bilbo wraca do Shire`u bogatszy o doświadczenia i mądrość. Skarb zostawił innym, bo prawdziwa wartość to odwaga i przyjaźń. Przesłanie sprzed 90 lat wiecznie żywe! – Żyjmy jak Bilbo, ceńmy radość, prostotę i wspólne chwile.

          • Rocznica zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

          • Dziś, 10 kwietnia 2026 roku, wspominaliśmy w naszej szkole 86 rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 16 rocznicę tragicznych wydarzeń spod Smoleńska. Harcerze 7. Drużyny Harcerskiej im. Kacpra Wielocha odczytali w każdej klasie informacje o tych tragicznych wydarzeniach. Zbrodnia katyńska to rozstrzelanie ponad 20 tysięcy polskich jeńców wojennych i cywilnych więźniów, dokonane wiosną 1940r., na polecenie najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku, Ostaszkowie. 10 kwietnia 2010 przedstawiciele polskiego rządu lecieli na obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej. Prezydencki samolot rozbił się niedaleko wojskowego lotniska w Smoleńsku. Na pokładzie było 96 pasażerów wraz z załogą samolotu. Była to przede wszystkim wielka tragedia dla rodzin i przyjaciół ofiar katastrofy oraz wielka strata dla narodu Polskiego. Po wysłuchaniu krótkiej lekcji historii wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku, Ostaszkowie , jak i tych którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

          • Warsztaty malowania na drewnie

          • Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie zorganizował dla uczniów klasy 2b wyjątkowe warsztaty malowania na drewnie. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, rozbudziły ich wyobraźnię i pozwoliły stworzyć piękne prace. To było bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

          • Konkurs piosenki poetyckiej "Wiosenny Powiew"

          • Uczeń naszej szkoły, Konrad Franciszek Korytkowski, zdobył uznanie oraz nagrodę w konkursie piosenki poetyckiej „Wiosenny Powiew” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bialymstoku w kategorii kl.V- VI. Jego występ zachwycił jury wrażliwością interpretacji, dojrzałością artystyczną oraz umiejętnością oddania emocji zawartych w utworze. To wyjątkowe osiągnięcie jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i dowodem na to, że pasja oraz talent prowadzą do sukcesów.

          • VI Targi Edukacyjne  Szkoły Podstawowej w Miastkowie

          • 26 marca 2026 r. odbyła się szósta edycja Targów Edukacyjnych organizowanych przez Szkołę Podstawową w Miastkowie. Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie ósmoklasistom szerokiej oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych oraz pomoc w świadomym planowaniu dalszej ścieżki kształcenia. Szkoły ponadpodstawowe zaprezentowały oferty edukacyjne na rok szkolny 2026/2027 w formie prezentacji i atrakcyjnych stoisk. Uczniowie i rodzice mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół oraz konsultacji z ekspertami.

            W wydarzeniu wzięło udział 14 delegacji szkół ponadpodstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego oraz Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Gościliśmy przedstawicieli:

            I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce,

            II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Toniego Halika w Ostrołęce,

            III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Ostrołęce,

            Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży,

            Zespołu Szkół Akademickich Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży,

            Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie

            Zespołu Szkół Powiatowych w Troszynie,

            Zespołu Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży,

            Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży,

            Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży,

            Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce,

            Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce,

            Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce,

            Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.

            Wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele:

            Centrum Edukacji Pracy Młodzieży z przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Łomży,

            Komendy Miejskiej Policji w Łomży,

            Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży.

            Grupę odbiorców stanowili uczniowie klas ósmych ze Szkół Podstawowych w: Kuziach, Dobrym Lesie, Miastkowie, Rydzewie, Nowogrodzie, Szczepankowie, Zbójnej.

            Wszystkim obecnym dziękujemy. To była wielka przyjemność gościć Państwa w naszej szkole. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i inspirujące spotkanie. Do zobaczenia za rok!!!

  • Nasze media społecznościowe