AKTUALNOŚCI
Udział uczniów w Turnieju Piłki Nożnej „Gram fair – wybieram zdrowie”
16 czerwca uczniowie klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci „Gram fair – wybieram zdrowie” o Puchar Wójta Gminy Miastkowo, który odbył się na boisku sportowym w Rydzewie. Podczas rozgrywek nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, wykazując się zaangażowaniem, umiejętnościami sportowymi oraz grą zgodną z zasadami fair play. Turniej był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu, rozwijania współpracy w zespole oraz promowania zdrowego stylu życia. Szczególne wyróżnienie otrzymał Jakub Domański, który zdobył nagrodę dla Najlepszego Zawodnika Turnieju. Gratulujemy wszystkim uczestnikom godnego reprezentowania szkoły oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
Miejsce wyciszenia podczas przerw
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 19 lutego w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do tego wydarzenia, aby w szczególny sposób podziękować swoim ukochanym Babciom i Dziadkom za miłość, troskę i cierpliwość. Podczas występu przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Gromkie brawa były dowodem uznania dla ich wysiłku. Na twarzach zaproszonych gości nie brakowało uśmiechu i wzruszenia. Po części artystycznej dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki oraz zaprosiły swoich bliskich na wspólny taniec.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność oraz wspólnie spędzony czas.
Randka w ciemno z książką
Czytelnicy biblioteki szkolnej wzięli udział w akcji z okazji Walentynek „Randka w ciemno z książką”. Biblioteka została wypełniona książkami zapakowanymi w papier, w taki sposób, żeby nie dało się podejrzeć, jaki tytuł kryje się w środku. Książki niespodzianki błyskawicznie znajdowały „partnerów”. Wybór książek w ciemno wpłynął na poszerzenie gustów czytelniczych. Uczniowie mieli okazję zabrać do domu i przeczytać książki, których być może w tradycyjny sposób nigdy by nie wypożyczyli. Książkowa randka w ciemno cieszyła się zainteresowaniem oraz wzbudziła wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów.
II Festiwal Piosenki Bajkowej o Puchar Wójta Gminy Miastkowo
Podczas Festiwalu w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie uczniowie naszej szkoły z dumą i wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty, wnosząc na scenę radość, energię i prawdziwą pasję. W wydarzeniu wzięły udział następijące osoby:
Zuzanna Choromańska wywalczyła I miejsce w kategorii 2-6 lat piosenką "Miłość rośnie wokół nas” z Akademii Pana Kleksa;
Rozalia Bielacka piosenką "Kiedy jesteś tu" Zaplątani zajęła I miejsce w kategorii klas I-III;
Nikola Stroniewska piosenką "Laleczka z saskiej porcelany" - III miejsce w kategorii klas I-III;
Izabela Jasiska - zdobyła nagrodę specjalną piosenką "Meluzyna" z bajki Akademia Pana Kleksa;
Alicja Dąbkowska - wyróżnienie piosenką "Miłość rośnie wokół nas" Król Lew;
Konrad Korytkowski - wyróżnienie piosenką Miłość drogę zna" Król Lew II;
Anastazja Żyłka - wyróżnienie piosenką "Jesteś mamo skarbem mym".
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i dziękujemy za piękne, godne reprezentowanie naszej społeczności!
Uczymy się ratować - warsztaty pierwszej pomocy.
12 lutego uczniowie klas I–III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa 0C) uczestniczyli w zajęciach poświęconych zasadom udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie poprowadził ratownik, pan Dariusz Opęchowski. Podczas warsztatów prowadzący w ciekawy i dostosowany do wieku uczestników sposób przekazał najważniejsze informacje dotyczące właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak reagować w nagłych przypadkach oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Szczególne zainteresowanie wzbudziła prezentacja defibrylatora AED. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda urządzenie oraz do czego służy. Dzięki praktycznym wskazówkom przekonali się, że szybka reakcja i odwaga mogą pomóc uratować czyjeś życie. Zajęcia były nie tylko wartościową lekcją, ale także ważnym doświadczeniem uczącym wrażliwości i odpowiedzialności za innych. Serdecznie dziękujemy panu Dariuszowi za poświęcony czas oraz ciekawe i pouczające spotkanie.
Dzień pizzy
9.02.2026 r. Dzieci z grup przedszkolnych obchodziły "Dzień Pizzy". Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania. Brały udział w zabawie muzycznej z Bum Bum Rurkami a punktem kulminacyjnym tego dnia były zajęcia kulinarne podczas których dzieci samodzielnie przygotowały swoją ulubioną pizzę.
Podsumowanie ponadwojewódzkiego konkursu "Świąteczne oblicze - der Adventskalender"
30 stycznia w Bibliotece Pedagogicznej CEN w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie ponadwojewódzkiego konkursu „Świąteczne odliczanie – der Adventskalender”, zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Łomża Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży i Biblioteką Pedagogiczną w Łomży. Konkurs został objęty honorowym patronatem Pana Łukasza Prokoryma – Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Pana Mariusza Chrzanowskiego – Prezydenta Miasta Łomża. Celem tego cyklicznego konkursu jest wzbudzenie zainteresowania kulturą i tradycjami krajów niemieckojęzycznych oraz uświadomienie uczniom, jak wiele świątecznych zwyczajów obecnych w Polsce ma swoje korzenie w niemieckim obszarze kulturowym.
Zadaniem uczestników było wykonanie kalendarzy adwentowych z 24 okienkami, pod którymi uczniowie ukryli zagadki związane z tradycjami bożonarodzeniowymi i państwami niemieckojęzycznymi. Tegoroczna edycja miała również proekologiczny charakter – prace powstały z użyciem materiałów z recyklingu. Na konkurs wpłynęło 71 prac z 33 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a poziom prac był bardzo wysoki w każdej kategorii wiekowej. Miło nam poinformować, że wszystkie prace zgłoszone przez naszą szkołę zajęły wysokie miejsca.
Oto nasi laureaci:
Maja Jankowska kl. 2b - I miejsce (kategoria kl. I–III)
Anna Jasińska kl. 1a - II miejsce (kategoria kl. I–III)
Izabela Jasińska kl. 5a - I miejsce (kategoria kl. IV–VIII)
Julia Stefańska kl. 5a - III miejsce (kategoria kl. IV–VIII)
Warto nadmienić, że w naszym szkolnym konkursie na najpiękniejszy kalendarz adwentowy wzięło udział jeszcze kilkoro innych uczniów: Aleksandra Stefańska kl. 3a, Julia Kozikowska kl. 5a oraz Xhaiden Deptuła kl. 7a. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyła im Pani Dyrektor Małgorzata Struniewska na Choince szkolnej.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!
Ogólnopolski Konkurs na Rymowankę „Wioski bez troski”!
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Wioski bez troski”.
REFORMA 26 KOMPAS JUTRA
Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło newsletter „Reformy26. Kompas Jutra”, którego celem jest przekazywanie informacji dotyczących planowanych zmian w polskiej edukacji. Newsletter skierowany jest przede wszystkim do nauczycielek i nauczycieli oraz wszystkich osób zainteresowanych kierunkami rozwoju oświaty.
Zapisu do newslettera można dokonać w prosty sposób za pośrednictwem strony internetowej reforma26.men.gov.pl.