Dziś, 10 kwietnia 2026 roku, wspominaliśmy w naszej szkole 86 rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 16 rocznicę tragicznych wydarzeń spod Smoleńska. Harcerze 7. Drużyny Harcerskiej im. Kacpra Wielocha odczytali w każdej klasie informacje o tych tragicznych wydarzeniach. Zbrodnia katyńska to rozstrzelanie ponad 20 tysięcy polskich jeńców wojennych i cywilnych więźniów, dokonane wiosną 1940r., na polecenie najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku, Ostaszkowie. 10 kwietnia 2010 przedstawiciele polskiego rządu lecieli na obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej. Prezydencki samolot rozbił się niedaleko wojskowego lotniska w Smoleńsku. Na pokładzie było 96 pasażerów wraz z załogą samolotu. Była to przede wszystkim wielka tragedia dla rodzin i przyjaciół ofiar katastrofy oraz wielka strata dla narodu Polskiego. Po wysłuchaniu krótkiej lekcji historii wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku, Ostaszkowie , jak i tych którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.