GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI W ROKU SZKOLNYM 2021 / 2022
PONIEDZIAŁEK - 8.00-13.30
WTOREK - 7.35 - 13.35
ŚRODA - 8 - 14.30
CZWARTEK - 8.00 - 14.00
PIĄTEK - 7.35 - 13.35
Zofia Rogińska – nauczyciel bibliotekarz
MOJA PANI Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
,,Kiedy masz jakąś wątpliwość, idź do biblioteki”- Joanne K. Rowling
Z okazji obchodów Dnia Bibliotekarza uczniowie z klas I – III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym ,,Moja pani z biblioteki szkolnej”.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów biblioteką i pracą nauczyciela bibliotekarza, rozwijanie wrażliwości i umiejętności plastycznych oraz umożliwienie prezentacji własnej twórczości.
Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i wyróżnienia :Komisja przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Oliwia Białobrzewska , kl. IIb
II miejsce – Piotr Kopeć, kl. Ib
III miejsce – Zofia Kaszuba, kl. IIIbWyróżnienia:
Julia Stefańska, kl. Ia
Marcel Rojewski, kl. Ib
Gabriel Rojewski, kl. Ib
Marianna Bohdanowicz, kl. IIa.W/w uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe ( I, II i III miejsce) oraz pozytywne pochwały w dzienniku lekcyjnym.
W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAJEK
,,Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie,
a ja przecież wam powiadam: krasnoludki są na świecie” - Maria Konopnicka
W dniu 9 i 10 maja 2022 r. uczniowie pierwszych klas zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Okazało się, że nie tak łatwo zostać czytelnikiem szkolnej biblioteki. Pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki dotyczące bajek, poznawali zasady poszanowania książek, reguły ich wypożyczania, a także zasady zachowania się w bibliotece. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, a nauczyciel bibliotekarz ogromnym piórem dokonała pasowania każdego z uczniów.
Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki do książek i upominki.
XIX TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH
,,Biblioteka jest wielka poprzez swą gościnność a nie przez swe rozmiary”- Rabindranat Tagore
Z okazji obchodów XIX Tygodnia Bibliotek Szkolnych uczniowie klas IV- VIII zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym, nt. ,,Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów biblioteką, rozwijanie wrażliwości
i umiejętności plastycznych oraz umożliwienie prezentacji własnej twórczości.
Udział w konkursie wzięło 29 uczniów z klas Va, Vb, VIIIa i VIIIb.Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Emilia Jankowska, Nikola Święcka, Kristina Volos, klasaVa
II miejsce - Julia Kozłowska, Karolina Kamińska, Zuzanna Kosewicz , klasa VIIIb
III miejsce - Patrycja Białobrzewska, Szymon Młynarczyk, Mikołaj Wiśniewski, klasa VIIIaNagrodzone prace zawierały przekonujące argumenty i ciekawą formę graficzną. Były elementem reklamującym bibliotekę szkolną.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, pozytywne pochwały w dzienniku lekcyjnym
oraz ocenę z języka polskiego.
,,CZYTANIE JEST THE BEST!”
W marcu 2022 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Czytanie jest the best”.
Konkurs wpisuje się w działania związane ze współpracą Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Białymstoku, z Fundacją Sąsiedzi podczas Festiwalu literackiego ,,Na pograniczu kultur" w ramach Międzynarodowych Targów Książki
w Białymstoku.Celem konkursu jest promowanie czytania jako alternatywnej formy spędzenia czasu wolnego, podkreślenie roli czytania w rozwoju myślenia, wyobraźni i wrażliwości oraz umożliwienie prezentacji własnej twórczości.
W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,, Czytanie jest the best!” ( etap szkolny) wzięło udział 18 uczniów z klas I – VI. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:
Klasy I – III:
I miejsce - Jan Rogula, kl. IIIa
II miejsce - Piotr Kopeć, kl. Ib
III miejsce – Nicola Tarnowska, kl. IIIa
Klasy IV– VI:
I miejsce - Zuzanna Kobus, kl. IVb
II miejsce - Bartosz Ptak, kl. IVb
III miejsce – Julia Łuba, kl. IVb .
KONKURS
Wyniki Konkursu na "Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową"
Jury w składzie p. Chojnowska, p. Kowalczyk i p. Piotrowska podjęło następującą decyzję:
Miejsce I - Emilia Jankowska kl. IVa;
Miejsce II - Kamil Bieńkowski kl. IVb;
Miejsce III - Jan Rogula kl. IIa.
Wyróżnienia: Błażej Dąbkowski kl. Ib; Stanisław Kurpiewski kl. Ib; Bartosz Włodarski kl. Ib.
W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas I-IV.
05.- 06.11.2020 r.
Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych
W dniach 5.-6.11.2020 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klas Ia (05.11.2020 r.) i Ib (06.11.2020 r.). Obie klasy odwiedziły bibliotekę na czwartej godzinie lekcyjnej (1045-1130). Na początku uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki Szkoły Podstawowej w Miastkowie. Następnie mieli możliwość obejrzenia biblioteki oraz wybrania pierwszej książki do wypożyczenia. Wszyscy pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, a także wypożyczyli swoje pierwsze książeczki, które najbardziej im się spodobały. Na koniec każde dziecko otrzymało Wyprawkę Czytelniczą (projekt „Mała książka – wielki człowiek” zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) z pamiątkowym dyplomem, po czym nowo mianowanym „czytelnikom” zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie z uśmiechami na twarzach potwierdzili, iż w miarę możliwości odwiedzą bibliotekę jeszcze niejednokrotnie w bieżącym roku szkolnym, na co nauczyciel bibliotekarz gorąco liczy.
16.10.2020 r.
Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Miłośników Książki
Dnia 16. października 2020 roku na ósmej godzinie lekcyjnej (1435-1520) w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Miłośników Książki. Uczestniczyło w nim pięciu chętnych uczniów: Banach Przemysław (kl. VIIa), Białobrzewska Patrycja (kl. VIIb), Bieńkowska Milena (kl. VIIb), Chojnowska Wiktoria (kl. VIIb) i Gniazdowski Oskar (kl. VIIIb). DKMK powstał z myślą o uczniach z klas siódmych i ósmych. Głównymi celami działalności klubu są: wychowywanie świadomego odbiorcy i uczestnika kultury, szczególnie dzieł literackich, rozwijanie w uczniu ciekawości świata oraz rozwijanie umiejętności sprawnego formułowania myśli, posługiwania się bogatym słownictwem i wykorzystywania go m.in. do opisywania świata. Co więcej, nauczyciel bibliotekarz pragnie w jak najbardziej swojskiej i przyjaznej atmosferze dyskutować z uczniami na temat przeczytanych utworów, a przy tym rozwijać w uczniach zamiłowanie do czytania i analizowania literatury. Uczniowie, uczestniczący w pierwszych zajęciach DKMK, wykazali się aktywnością oraz ogromną chęcią do dalszej współpracy.