PROJEKT
Dnia 3 czerwca 2026 r. uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b, i 3a. Szkoły Podstawowej w Miastkowie uczestniczyli w wycieczce do Farmy Iluzji – edukacyjnego parku rozrywki pełnego magii, złudzeń optycznych i niezwykłych atrakcji. Podczas pobytu dzieci miały okazję odkrywać fascynujący świat iluzji i nauki poprzez zabawę. Najwięcej emocji wzbudziły m.in Latająca Chata, Zakręcony Domek, Labirynt Luster, Karuzela łańcuchowa oraz Latająca Łódź. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem korzystali z przygotowanych atrakcji, a wspólna zabawa dostarczyła im wielu radosnych przeżyć. Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.
2- Lorem ipsum...
W dniu 1 czerwca 2026 r. uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do ośrodka „Olszynka” w Olszynach. Wyjazd miał charakter jednodniowy i był doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz integracji zespołów klasowych.
Pod opieką wykwalifikowanych instruktorów uczniowie wzięli udział w bogatym programie zajęć rekreacyjno–sportowych.
W trakcie pobytu dzieci korzystały z wielu atrakcji, takich jak:
• tyrolka
• ścianka wspinaczkowa
• megapiłkarzyki
• gry integracyjne
• mosty linowe nad wodą
• park linowy
Wszyscy uczestnicy chętnie angażowali się w proponowane aktywności, rozwijając sprawność fizyczną, współpracę w grupie oraz pokonując własne bariery.
Ważnym punktem wyjazdu było wspólne ognisko, podczas którego uczniowie mogli odpocząć, zjeść kiełbaski i spędzić czas w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Dodatkową atrakcją dla wszystkich była wata cukrowa, która sprawiła dzieciom wiele radości.
Dla chętnych uczniów zorganizowano również dodatkową atrakcję – paintball dziecięcy, który wzbudził wiele emocji i dostarczył uczestnikom mnóstwo pozytywnych wrażeń.
Wszyscy uczniowie wrócili bezpiecznie i w doskonałych humorach. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie muzyczne pt. ,,Przeboje Pana Jana", które dostarczyło uczniom wiele uśmiechu i dobrej zabawy. Podczas wydarzenia dzieci czerpały radość ze wspólnego muzykowania i poznawania piosenek inspirowanych wierszami Jana Brzechwy. Ważnym punktem był półfinał wiedzy o muzyce. Z niecierpliwością czekamy na czerwcowy finał i poznanie zwycięzcy wiedzy o muzyce.
W dniu 19 maja 2026 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w ramach innowacji pedagogicznej „W kuchni zdrowo i kolorowo”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z owocami oraz składnikami odżywczymi, które one zawierają.
Pod czujnym okiem pani Katarzyny Stryjewskiej uczniowie wykonali sałatkę owocową, przestrzegając zasad higieny i bezpieczeństwa. Z wielkim zapałem i radością przystąpili do wykonywania zadania. Obierali i kroili owoce w drobną kostkę, a następnie przesypali je do miski i dokładnie wymieszali.
Najbardziej wyczekiwanym momentem zajęć była degustacja własnoręcznie przyrządzonej potrawy. Przygotowana sałatka smakowała uczniom wyśmienicie.
Zdrowe śniadanie dostarcza organizmowi energii na cały dzień, a także pozytywnie wpływa na koncentrację podczas lekcji. W dniu 19.05.2026 r. mieli okazję przekonać się o tym uczniowie klasy 3b, celebrując zorganizowany w klasie „Dzień Zdrowego Śniadania”
Uczniowie przygotowali zdrowy posiłek, wykazując się przy tym znajomością zasad zdrowego odżywiania oraz właściwego zachowania się przy stole. Spożywając przygotowane przez siebie śniadanie zgodnie z zasadami savoir-vivre’u, zrealizowali zadanie „Z kulturą przy stole” w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”
,,Bawimy się w teatr"
W dniu 15.05.2026 r. odbył się pokaz bajki pt.,,Roszpunka” dla grup przedszkolnych 0 C, 0 D. Przedstawienie zostało przygotowane w formie teatru kukiełkowego przez uczennice kl. 4-7 w ramach zajęć artystycznych z elementami arteterapii. Uczennice na zajęciach poznały kulisy tworzenia przedstawienia teatralnego. Samodzielnie przygotowały scenariusz, scenografię, oprawę muzyczną. Nasi najmłodsi z dużą ciekawością obejrzeli autorską wersję historii o księżniczce uwięzionej w wieży. Po występie odbyło się spotkanie z aktorami. Dzieci z dużym zainteresowaniem zajrzały za kulisy, opowiedziały, co zapamiętały z obejrzanej historii. Bajka nauczyła dzieci, że warto być odważnym, dobrym i pomagać innym. Pokazała także, że dobro zawsze zwycięża zło. Przedstawienie było atrakcyjne i dostosowane do wieku dzieci. Rozwijało wyobraźnię, uwagę oraz wrażliwość emocjonalną przedszkolaków. Dla starszych uczennic stało się okazją do rozwijania talentów i zainteresowań. Forma teatru kukiełkowego pozwoliła na pokonanie nieśmiałości.
7 maja 2026 r. uczennice klasy ósmej naszej szkoły: Julia Łuba, Julia Ustaszewska i Maria Zajkowska wzięły udział w konkursie językowym : "The Young Masters of English 2026", organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Polskich Dzieci Sybiru w Szczepankowie, pod patronatem wójta gminy Śniadowo. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz zdobycia nowych doświadczeń. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz możliwość udziału w tym wydarzeniu.
Do naszej szkoły zawitali artyści cyrkowi, którzy zaprezentowali uczniom pokaz umiejętności i sztuczek cyrkowych. Wydarzenie było dla dzieci okazją do poznania elementów sztuki cyrkowej oraz uczestnictwa w atrakcyjnej formie zajęć kulturalno-edukacyjnych
Dzisiaj w grupie 0d odbyły się Warsztaty Wielkanocne, w których uczestniczyli Rodzice naszych przedszkolaków. Podczas spotkania dzieci wykonały wielkanocne ozdoby i zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Dziękujemy bardzo za obecność i uśmiech podczas warsztatów. 🫶
W minionym tygodniu dzieci z przedszkola zamieniły się w ogrodników. Z zaangażowaniem zasiały owies, który przyozdobi ich rodzinne wielkanocne stoły.
Klasa 2b miała przyjemność poznać pracę bibliotekarza podczas wizyty w Bibliotece Publicznej Gminy Miastkowo.
W marcu uczniowie klasy 3b w ramach zajęć rozwijających zainteresowania wzięli udział w kreatywnych warsztatach malowania farbami na tkaninie.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym ,,Pieczarki z klasą" organizowanego przez firmę Agaris. Uczniowie klasy IIa podjęli się prowadzenia uprawy pieczarek, aby śledzić ich wzrost i rozwój.
#Agaris #razemrosniemy #wegrowtogether
Smaczna lekcja matematyki
Uczniowie klasy 1a realizują projekt ,, Natalka i Antek w świecie matematyki".Tym razem szukały matematyki w kuchni. Podczas zajęć pracowały w oparciu o przepis kulinarny, ucząc się odczytywania instrukcji, ważenia oraz dzielenia produktów. W ten sposób rozwijały umiejętności matematyczne poprzez praktyczne działania. Zwieńczeniem wspólnej pracy była degustacja sałatki.
INNOWACJA „W KUCHNI ZDROWO I KOLOROWO”
W roku szkolnym 2025/2026 w naszej szkole będzie realizowana innowacja pt.
„W kuchni zdrowo i kolorowo”. Głównym założeniem programu tej innowacji jest zwiększenie świadomości na temat prawidłowych nawyków żywieniowych, rozwijanie zainteresowań kulinarnych uczniów poprzez naukę przyrządzania prostych posiłków oraz eksperymentowanie w kuchni. Uczestnikami programu są uczniowie klasy trzeciej edukacji wczesnoszkolnej. Do realizacji innowacji będzie wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki zdobytej wiedzy będą mogli wykorzystywać swoje doświadczenia
i umiejętności w domu rodzinnym.W dniach 7-8 października odbyły się pierwsze zajęcia. Dzieci wykonały zdrowe ciasteczka owsiane.
Ogólnopolski program "Mały Mistrz"
Program Mały Mistrz jest dedykowany dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Głównym założeniem programu jest zachęcenie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Dzięki temu wsparciu dzieci objęte programem na lekcjach WF-u przerabiać będą kolejne, zaproponowane sprawności sportowe (z możliwością poszerzania ich zakresu) np.: rowerzysty, gimnastyka, tancerza, piłkarza, lekkoatlety czy pływaka.
Zdobycie danej sprawności zakończone będzie mini testem sprawnościowym. Uczniowie po zdobyciu kompletu sprawności otrzymują tytuł Małego Mistrza. Zachęcamy do odkrycia, jak te innowacyjne zajęcia sportowe pomagają dzieciom nie tylko osiągać nowe cele, ale także czerpać radość i satysfakcję z codziennego ruchu.
Koordynatorem tego projektu w naszej szkole jest p. Marzena Kossakowska nauczyciel wychowania fizycznego oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w :
klasie I - p. Ewa Orłowska, p. Magdalena Sawicka;klasie II - p. Anna Szymborska, p. Marta Szymańska;
klasie III - p. Dorota Białobrzewska, p. Grażyna Mróz-Kabacik.
Program "Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie"
Projekt ministerialny skierowany do uczniów szkół podstawowych, który ma na celu zachęcenie do aktywności fizycznej poprzez pozalekcyjne zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Program skupia się na kształtowaniu nawyków prawidłowej postawy ciała, korygowaniu wad postawy i rozwijaniu sprawności fizycznej.Zajęcia są realizowane przez nauczycieli w szkołach i są finansowane przez Ministerstwo Sportu
i Turystyki, a koordynowane przez Szkolne Związki Sportowe.W naszej szkole zajęcia takie prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego p. Marzena Kossaowska. Programem objęto 12 uczniów z klas II i III.Głównym celem jest wykonywanie ćwiczeń korygujących i kompensacyjnych, które mają na celu przeciwdziałanie zaburzeniom statyki ciała.Zachęcanie dzieci poprzez zabawędo regularnej aktywności fizycznej i kształtowanie pozytywnych nawyków związanychze zdrowym stylem życia.
Klasa II b realizuje autorski program „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.
Od października klasa II b rozpoczyna autorski program edukacyjny przygotowany przez Annę Szymborską, łączący edukację polonistyczną i przyrodniczą. Uczniowie poznają 10 wyjątkowych miejsc w Polsce o szczególnym znaczeniu historycznym — poprzez legendy, ciekawostki, mapy, multimedia, działania projektowe i prace plastyczne. Program rozwija ciekawość świata, współpracę i postawy patriotyczne, a także uczy lokalizowania miejsc na mapie oraz dostrzegania wartości dziedzictwa kulturowego.
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas: Ia, IIa, IIb biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”, którego celem jest ukazanie matematyki jako dziedziny obecnej w codziennym życiu oraz rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez praktyczne działania. W ramach projektu uczniowie realizują osiem modułów tematycznych, które przybliżą im zastosowanie matematyki w różnych, bliskich dzieciom sferach życia.
Każdy moduł jest inspirującą przygodą, w której dzieci uczą się przez działanie, doświadczanie i zabawę.