• 2022/2024

• W KRAINIE BAŚNI

Tradycją naszej szkoły jest , że uczniowie klas pierwszych są przyjmowani w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W Krainę baśni wprowadziły ich uczennice z aktywu bibliotecznego. Dzieci z uwagą oglądały przedstawienie i aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek o bibliotece , książce i postaciach baśniowych. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz wypożyczyli pierwszą książkę. Pierwszakom życzymy niezapomnianych chwil spędzonych w bibliotece szkolnej.

OGÓLNOSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
        O TYTUŁ MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS IV – VIII

Dnia 29 listopada 2022 roku siedmioro uczniów z klas IV – VIII wzięło udział w Ogólnoszkolnym Konkursie Czytelniczym o tytuł ,,Mistrza Pięknego Czytania".

Celem konkursu była popularyzacja wartościowej książki, promowanie głośnego czytania i rozbudzenie pasji czytania. Uczniowie czytali fragmenty tekstu z zestawu książek ,,Literatura do konkursu”. Komisja oceniała wyrazistość czytania, płynność, bezbłędność, tempo czytania, intonację i wrażenia ogólne.

Spośród wszystkich uczestników jury wyłoniło Mistrza Pięknego Czytania, którym została Iga Lubiejewska, ucz. kl. VIIIb. Tytuł Wicemistrza  przyznano Marii Zajkowskiej, ucz. kl. Vb. Wyróżnienie otrzymali: Emilia Dąbrowska , ucz. kl. VIIIa oraz Jan Rogula ucz. kl. IVa.

Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytelniczych zachęcając w ten sposób słuchaczy z klas piątych do czytania książek z literatury pięknej.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, podziękowania i nagrody książkowe.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu 4 listopada 2022 roku włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci
        z Bajek. To okazja, aby przypomnieć sobie bajkowych bohaterów. Do udziału w zabawie zaprosiliśmy najmłodszych czytelników z zerówki i z klas I – III. Dzieci przebrane
        za baśniowych bohaterów świetnie się bawiły. Wykazały się również znajomością treści bajek
        i baśni, tych znanych i mniej znanych, m.in. rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz
        po przeczytaniu fragmentu książki. Chętnie słuchały czytanych bajek oraz oglądały filmy z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Warto więc wybierać dzieciom bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostanie ukarane.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  różnorodnych zajęciach organizowanych w bibliotece szkolnej: wystawka książek ,,Czytanie dla pokoju”, głośne czytanie uczniów w bibliotece - książki z wystawki , uczniowie klas czwartych czytali dzieciom z zerówki, wykonanie przez uczniów prac i  ich wyeksponowanie  na tablicy  ,, To i owo o książkach i bibliotece”.